سوالات متداول

سوال متداول بسته بندی کارتنی برای انتخاب یک بسته بندی کارتنی مناسب محصول در این مقاله برای شما بازدید کنندگان گرامی تدارک دیده شده است. اگر در انتخاب بسته بندی کارتنی محصولتان سوال متداول برایتان پیش آمده در این مقاله میتوانید به دنبال جواب سوالتان باشید. پس از مطالعه تا انتهای صفحه اگر همچنان سوالاتتان بدون جواب مانده است میتوانید از طریق لینک تماس با ما سوال خود را با کارشناسان کارتن سازی ، جعبه سازی ، چاپ و بسته بندی کارتن محمد در میان بگذارید و این ارتباط شما باعث افتخار ماست.

کارتن بسته بندی چیست و چه مدل هایی دارد؟

کارتن از لایه های انواع ورق مقواییتشکیل شده است که بر حسب نیاز محصول، نوع ورق و تعداد لایه های ورق در زمان تولید میتواند متفاوت باشد. انواع مدل های جعبه کارتنی عبارتند از: چهاردرب، ته قفلی، کیبوردی، کشویی، زیره رویه و غیره.انواع ورق

های مورد استفاده در ترکیب کارتن چه نام دارد؟

انواع کرافت مثل معمولی، ۲۰۰ گرم، و غیره، فلوت(انواع آن مطابق تصویر گالری زیر)، تست و غیره می باشد. این ورق ها که به اصطلاح لایه های کارتن هم نامیده می شوند باعث ساخت انواع کارتن ها می شود.

فلوت چیست و انواع فلوت در جعبه های کارتنی را نام ببرید؟

فلوت در کارتن نقش مهمی ایفا می کند و در استقامت و ضخامت کارتن تاثیر بسزایی دارد.

ورق های که در لایه های کارتن استفاده می شود چقدر مهم است؟

انتخاب لایه های ورق بسیار مهم است زیرا این ورق ها هستند ک بخشی از استقامت و کیفیت پایداری کارتن را افزایش و یا کاهش می دهند و متشکل از ورق تخت یا فلوت است.

انواع کارتن بسته بندی و بیشترین نوع کارتن مورد استفاده کدام است؟

کارتن ۲لایه(سینگل فیس)، کارتن ۳لایه، کارتن ۵لایه، کارتن ۷ لایه و کارتن E فلوت،که کارتن سه لایه و پنج لایه بیشترین کاربرد را دارد.

از کجا بفهمیم چه نوع کارتنی باید برای محصول مان باید انتخاب کنیم؟

در بیشتر موارد بر اساس سایز محصول و وزنی که جعبه باید استقامت آن را داشته باشد نوع کارتن و ترکیب آن مشخص میگردد و رعایت این موضوع به مشتری کمک میکند هم هزینه بیشتری برای جعبه نپردازد وقتی با هزینه کمتری میشود بهترین را تولید نمود و همچنین از تولید جعبه با استقامتکم برای محصول جلوگیری میکند.

تفاوت جعبه کارتن صادراتی با غیر صادراتی در چیست؟

کارتن های صادراتی باید داری ترکیبی باشند که وقتی در دراز مدت داخل سردخانه یا کانتینر یخچال دار قرار گرفته و جابجایی بیشتری دارند بافت خود را از دست نداده و دفورمه نشوند و به آن اصطلاحا کارتن ضد آب هم گفته میشود. ولی در غیر صادراتی ها اگر جعبه سردخانه ای نمی بیند و جابجایی کمتری دارد نیاز نیست این موارد در نظر گرفته شود.

کارتن بهتر است یا کارتن پلاست؟

اینجا در مقاله سوالات بسته بندی کارتنی چون در خصوص کارتن پلاست سوال بسیاری شده لازم دونستیم به این سوال هم پاسخ دهیم.
کارتن پلاست در بعضی موارد محدودیت صادراتی دارد ولی کارتن بسته بندی هیچ محدودیتی ندارد. کارتن پلاست به نسبت کارتن بسته بندی مقاوم تر است. کارتن پلاست محدودیت چاپ دارد اما در کارتن بسته بندی تنوع چاپ و طرح بسیار بالا می باشد و هیچ محدودیتی ندارد.

برای ثبت سفارش کارتن بسته بندی چهخ مواردی را باید در نظر گرفت؟

ابعاد محصول(طول، عرض، ارتفاع)، مدل جعبه، نوع چاپ، نوع پوشش، تعداد تیراژ جعبه برای ثبت سفارش کارتن بسته بندی مورد نیاز است و در ادامه با این موضوعات بیشتر اشنا میشوید.

انواع چاپ در کارتن بسته بندی چیست؟

چاپ سیلک، فلکسو و افست که در سیلک و فلکسو، چاپ مستقیم بر روی کارتن صورت می پذیرد ولی در چاپ افست چاپ بر روی مقوا انجام شده و سپس بر روی کارتن چسبیده میشود.

کارتن چاپ دار معمولی با کارتن چاپدار لمینتی چه تفاوتی دارد؟

در کارتن چاپ دار معمولی، نوع چاپ فلکسو بوده و مستقیم بر روی کارتن خورده میشود ولی در کارتن لمینتی چاپ جداگانه ابتدا بر روی مقوا انجام شده و سپس آن مقوا که پوستر هم بامیده می شود بر روی کارتن با یک فرایندی چسبانده می شود. در اصل کارتن لمینتی یکی از جدیدترین فرایندها در تولید جعبه کارتنی محصوب میشود.

خدمات چاپ چیست؟

خدمات های چاپ بسیار می باشند که مهمترین آنها برش و پوشش می باشد.

انواع برش در کارتن بسته بندی را نام ببرید؟

برش دایکاتی و خطو چاپ بیشترین کاربرد را دارد. برشهای جعبه های دایکاتی بیشتر برای مدل های خاص و سفارشی استفاده میشود که دارای کمی پیچیدگی در جعبه شدن می باشد. برشهای خط و چاک هم برای جعبه کارتن های معمولی استفاده میشود.

انواع پوشش در کارتن لمینتی چیست؟

پوشش های کارتن چاپ لمینتی از جمله : ورن، سلفون، حرارتی، سلفون واتربیس، سلفون مات، سلفون مخملی، یووی سیلک، یووی موضعی و غیره می باشد. پوشش در اصل جذابیت چاپ و جعبه را بالا برده و مقداری هم روی استقامت و پایداری جعبه می افزاید.

طراحی طرح برای چاپ روی کارتن چقدر مهم است؟

طراحی روی جعبه بسته بندی بسیار مهم می باشد زیرا طرح روی جعبه معرف اصلی محصول شما به شمار می آید. طراحی توسط واحد طراحی شرکت بر حسب نیاز محصول، سلیقه مشتری و همچنین زوق طراح بر اسا تجارب طراحی، طرح آماده شده و برای مشتری ارسال میگردد تا زمانی که طرح توسط مشتری تایید گردد طرح نهایی نامیده میشود.

هزینه های جانبی تولید جعبه کارتن بسته بندی عبارتند از :

قالب، کلیشه، فیلم و زینک، قالب برای چیدمان طرح طراحی شده و همچنین برای برش جعبه کاربر دارد و کلیشه برای چاپ فلکسو استفاده می شود و زینک برای چاپ افست مورد نیاز است و به نسبت نوع چاپ و مدل جعبه موارد نام برده برای جعبه بسته بندی مورد نیاز می باشند.
اگر ابعد جعبه شما جزء ابعاد عمومی بوده که قالبش در شرکت وجو داشته باشد می توانید از آن قالب به صورت رایگاه استفاده نمایید درغیر این صورت باید قالب سفارش داده شود و مبلغ قالب طبق فاکتور ارائه شده توسط قالب ساز در فاکتور تولید مشتری لحاظ میگردد.

شرایط پرداخت و نحوه تسویه حساب چگونه است؟

پس از ثبت سفارش جعبه به درخواست مشتری، فاکتور به صورت لینک به مشتری پیامک میگردد و همچنین به صورت پی دی اف (pdf) به درخواست مشتری برای وی ارسال می شود. میزان ودیه در نظر گرفته شده در فاکتور پس از پرداخت (به صورت آنلاین یا کارتن به کارت یا شبا)، شروع کار کلید خورده و در روند کار تا پایان، مقادیر مانده می بایست تسویه گردد تا محصول تولید شده بتواند مجوز خروج از شرکت را دریافت نماید.

تحویل سفارش کارتن بسته بندی چقدر زمان بر است و نحوه ارسال به چه شکل می باشد؟

پس از ثبت سفارش و تایید طرح چاپی، دو هفته کاری زمان باید در نظر گرفته شود.
در بعضی موارد با توجه به مناسب بودن شرایط و خلوت بودن خجم تولید، تحویل در یک هفته کاری هم امکان پذیر می باشد.
هزینه ارسال بر عهده مشتری بوده ولی هماهنگی ارسال سفارش به تمام نقاط کشور به درخواست مشتری می تواند بر عهده کارشناسان فروش آوین پک قرار گرفته و صورت پذیرد.

حداقل تیراژ برای تولید چقدر است؟

حداقل تیراژ سفارش جعبه کارتن ۱۰۰۰ عدد می باشد و در شرایط خاص و در زمانی که مطابق سفارش یک مشتری، سفارش مشابه در پروسه تولید باشد امکان ۵۰۰ عدد هم در کنار آن تولید وجود دارد.
در نظر داشته باشید با افزایش تیراژ در جهت کم کردن دور ریز و پرکردن دور چاپ به نسبت ابعاد جعبه، می توانید از قیمت مناسب تری بهره مند شوید.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله قصد داریم شما را با موضوعات مهمی که باعث تولید و به وجو آمدن یک جعبه کارتن مدرن میشود آشنا نماییم.

انتظار می رود با مطالعه مقاله سوال متداول بسته بندی کارتنی توانسته باشید تا اینجای کار، موارد مورد نیاز بسته بندی کارتنی متناسب با محصول خود را مشخص کرده باشید. حال میتوانید از لینک استعلام قیمت آنلاین جعبه کارتنی غیر لمینتی قیمت بسته بندی کارتنی خود را در کمتر از ۲ دقیقه محاسبه کنید.

این مقاله بر اساس طرح سوال های متداول جدید مدام بروزرسانی میگردد.

اسکرول